Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi

Adana Çukurova Huzurevi Nerede, Kalma Şartları, Özellikleri, Adresi, Telefonu, İletişim Bilgileri

Adana Huzurevi

Adana ili, “Çukurova” ilçesinde bulunan; “Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ” hakkındaki detaylı bilgiler, huzurevi hizmetleri, kalma şartları, varsa huzurevinin fotoğrafları, adresi, telefonu ve iletişim bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Adana-Huzurevi-Yaşlı-Bakım-ve-Rehabilitasyon-Merkezi
Adana Huzurevi Fotoğrafları

Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi

1967 yılından beri  faaliyet gösteren “Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi” , 198’i normal bakım 90’ı özel bakım olmak üzere, toplamda 288 kişilik kapasiteye sahiptir.

Adana Huzurevi 1974 yılında dönemin Adana Valisi Lütfi HANCIOĞLU’nun girişimleri ile Adana Hayır Cemiyeti tarafından 52 dönüm arazi üzerine yapılmıştır.

Adana Huzurevi üç bölümden oluşmaktadır: Huzurevi bölümünde; günlük yaşam faaliyetlerini yardımsız sürdürebilen yaşlılarımız; rehabilitasyon bölümünde yatağa bağımlı alzheimer, demans rahatsızlığı olan yaşlılarımız kalmaktadır.

Küçük Evler ise, 42 metrekare oturumlu, açık mutfaklı bir salonu, yatak odası, ıslak zemini olan, önünde ise küçük bir balkonu ve bahçesi bulunan 45 evcikten oluşan yaşlılık alanında ülkemizde ilk ve tek projedir. Bu evciklerin hepsi Adanalı hayırseverlerce yapılarak döşenmiştir. Yaşlılarımız bu proje ile kendilerini huzurevinde değil adeta bir yaşlı köyünde yaşar gibi hissetmekte, özel hayatlarını koruyarak yaşıtları ile bir arada yaşamaktadırlar.

60 yaşın üzerindeki bakıma muhtaç veya sosyal güvencesi olmayan, kimsesiz, özürlü-engelli yaşlılar kuruma başvuruda bulunabilirler. Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur emeklileri ise, kaldıkları yerin özelliklerine göre değişen tek veya çift kişilik oda ücreti ödeyerek huzur evinde kalabiliyorlar.

Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Hizmetleri:

Yaşlı bireylerimize huzurevinde konaklama ve yemek hizmeti, sağlık kontrolleri, yaşlı bakımı ve rehabilitasyon hizmetleri, fizik tedavi, tiyatro atölyesi, kuaför, el sanatları atölyesi, halk oyunları, geziler,  sosyal ve kültürel faaliyetler…

Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi İletişim Bilgileri

Adres: Huzurevleri Mahallesi. 77136 Sokak. No:2. Çukurova – ADANA

Telefon: (322)  239 04 74

Dileriz, Adana Huzurevleri içerisinde bulunan, Adana Çukurova Huzurevi hakkındaki detaylı bilgi içeren makalemiz size faydalı olmuştur. Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile ilgili sorularınız ve yorumlarınızı, aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.
2 Huzurevi Yorumu

    • Ablam 77 yaşında emekli öğretmen.Tüm işlerini kendisi yapabiliyor.Geceleri yalnız kalamadığı için huzur evine yerleşmek istiyor.Tek kişilik ve iki kişilik oda fiyat fiyatlarınızı paylaşırsanız seviniriz.İyi çalışmalar

Huzurevi İçin Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.


*