İzmir Büyükşehir Belediyesi Buca Zübeyde Hanım Huzurevi

İzmir Buca Huzurevi Nerede, Kalma Şartları, Özellikleri, Adresi, Telefonu, İletişim Bilgileri

Buca Huzurevi

İzmir ili, “Buca” ilçesinde bulunan; “İzmir Büyükşehir Belediyesi Zübeyde Hanım Huzurevi” hakkındaki detaylı bilgiler, huzurevi hizmetleri, kalma şartları, varsa huzurevinin fotoğrafları, adresi, telefonu ve iletişim bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Buca Zübeyde Hanım Huzurevi

1992 yılından beri Buca Gürçeşme’de faaliyet gösteren “İzmir Büyükşehir Belediyesi Zübeyde Hanım Huzurevi” toplamda 304 kişilik kapasiteye sahiptir.

60 yaşın üzerindeki bakıma muhtaç veya sosyal güvencesi olmayan, kimsesiz, özürlü-engelli yaşlılar kuruma başvuruda bulunabilirler. Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur emeklileri ise, kaldıkları yerin özelliklerine göre değişen tek veya çift kişilik oda ücreti ödeyerek huzur evinde kalabiliyorlar.

Huzurevimizde kalmak isteyen ve kabul şartlarımızı taşıyan yaşlılar, nüfus cüzdanları ile şahsen başvuruda bulunuyor. Huzurevimize ziyaret gerçekleştirerek destekte bulunmak isteyen hayırseverler Huzurevi sosyal servisinden ayrıntılı bilgi alabilir.

Huzurevine kabul; sosyal çalışmacı, sosyolog ve psikologlardan oluşan ekip tarafından yapılıyor. Kabul edilen yaşlıların huzurevine uyum sağlaması, uyum problemi gösteren yaşlıların sorunlarının saptanarak çözümü, yaşlıların yakın çevresi ile olan sosyal ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla çeşitli psiko-sosyal programlar yürütülmektedir.

İzmir Buca Zübeyde Hanım Huzurevi Hizmetleri:

Huzurevi sakinleri; görevli doktor ve hemşireler tarafından her gün verilen poliklinik hizmetinden yararlanıyor, ileri tetkik ve tedavi için İzmir Eşrefpaşa Hastanesi’ne ve diğer hastanelere sevk ediliyor. Sakinlerimizin üç ayda bir rutin kan ve idrar tahlilleri, yıllık portör ve akciğer taraması yapılıyor. Ayrıca uzman doktor tarafından önerilmesi durumunda Fizik Tedavi Ünitemizden yararlanabiliyor.
Huzurevimizde, yaşılarımızın boş zamanları değerlendirmeleri amacıyla kütüphane, dikiş odası, elişi atölyesi, hobi bahçeleri, spor çalışmaları ve yürüyüş grubu gibi çeşitli olanaklar sağlanmakta, gezi ve eğlenceler düzenlenmektedir.

Buca Huzurevi Hizmetleri

* Diyetisyen kontrolünde hazırlanan üç öğün yemek
* Ara öğün olarak çay ve süt servisi
* Doktorlar tarafından verilen poliklinik hizmeti
* İleri tetkik ve tedavi için Eşrefpaşa Hastanesi’ne ve diğer hastanelere sevk işlemleri
* Üç aylık rutin kan ve idrar tahlillerinin yaptırılması
* Yıllık portör ve akciğer taraması yaptırılması
* Uzman doktorlar tarafından önerilmişse fizik tedavi hizmeti
* Sağlık durumu uygun yaşlılar için spor merkezi
* Haftada bir gün çamaşır yıkama, ütüleme hizmeti
* Sosyal aktiviteler (gezi, yürüyüş, fotoğraf çekimleri, koro çalışmaları vb.)
* Sosyal servis ekibi tarafından psiko-sosyal destek çalışmaları
* Kütüphane hizmeti
* Elişi Atölyesi
* Hobi Bahçeleri

İzmir Büyükşehir Belediyesi Buca Zübeyde Hanım Huzurevi İletişim Bilgileri

Adres: Menderes Caddesi. No:418. Gürçeşme – Buca – İZMİR

Telefon: 0232 293 12 00 (Santral)

Dileriz, İzmir Huzurevleri içerisinde bulunan, Buca Huzurevi hakkındaki detaylı bilgi içeren makalemiz size faydalı olmuştur. İzmir Büyükşehir Belediyesi Buca Zübeyde Hanım Huzurevi ile ilgili sorularınız ve yorumlarınızı, aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.
8 Huzurevi Yorumu

  1. merhaba ben izmir büyükşehir belediyesinde görevliyim yukarıda belirttiğiniz huzur evi numaraları yanlıştır. ivedilikle kaldırılmasını talep ediyorum. doğrusu 0232 293 1200 santral üzerinden bağlanılmasıdır.

    • Merhaba, talep ettiğiniz değişiklikler yapılmıştır, doğru bilgilendirmeniz için teşekkür eder, iyi çalışmalar dileriz.

      Saygılarımızla…

  2. 71 yaşında sağlık durumu normal ,emekli sandığından emekli olan karı,kocayiz. Balikesir Ayvalık da ikamet ediyoruz. Buca Huzurevi 2 kişilik odalarınızda kalmak için sıraya girmek istiyoruz. Bu konuda cep tel.(05326920308) bilgilendirir veya mail adresime yanıt verirseniz mutlu olurum.

Huzurevi İçin Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.


*