İzmir Karşıyaka Zübeyde Hanım Huzurevi ve Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi

İzmir Karşıyaka Huzurevi Nerede, Kalma Şartları, Özellikleri, Adresi, Telefonu, İletişim Bilgileri

Karşıyaka Huzurevi

İzmir ili, Karşıyaka ilçesinde bulunan “İzmir Karşıyaka Belediyesi Zübeyde Hanım Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi” hakkındaki detaylı bilgiler, huzurevi hizmetleri, kalma şartları, varsa huzurevinin fotoğrafları, adresi, telefonu ve iletişim bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Karşıyaka Zübeyde Hanım Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi

2009 yılında, Karşıyaka‘da faaliyete geçen “Karşıyaka Belediyesi Zübeyde Hanım Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi” , 96’sı normal bakım 45’i özel bakım olmak üzere, toplamda 141 kişilik kapasiteye sahiptir.

60 yaşın üzerindeki bakıma muhtaç veya sosyal güvencesi olmayan, kimsesiz, özürlü-engelli yaşlılar kuruma başvuruda bulunabilirler. Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur emeklileri ise cüzi bir oda ücreti ödeyerek huzur evinde kalabiliyorlar.

Huzurevine kabul; sosyal çalışmacı, sosyolog ve psikologlardan oluşan ekip tarafından yapılıyor. Kabul edilen yaşlıların huzurevine uyum sağlaması, uyum problemi gösteren yaşlıların sorunlarının saptanarak çözümü, yaşlıların yakın çevresi ile olan sosyal ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla çeşitli psiko-sosyal programlar yürütülmektedir.

Karşıyaka Zübeyde Hanım Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Hizmetleri:

Yaşlı bireylerimize huzurevinde konaklama ve yemek hizmeti, sağlık kontrolleri, fiziksel bakım ve rehabilitasyon hizmeti, geziler, sosyal ve kültürel faaliyetler…

Huzurevi sakinleri; görevli doktor ve hemşirelerimizce her gün verilen poliklinik hizmetinden yararlanıyor, ileri tetkik ve tedavi için Eşrefpaşa Hastanesi’ne ve diğer hastanelere sevk ediliyor. Sakinlerin üç ayda bir rutin kan ve idrar tahlilleri, yıllık portör ve akciğer taraması yapılıyor. Ayrıca uzman doktor tarafından önerilmesi durumunda Fizik Tedavi Ünitesi‘nden yararlanabiliyor.

Huzurevinde, 1 Hekim, 1 Fizyoterapist, 1 Sağlık Memuru, 9 Hemşire tarafından sağlık tedavi hizmetleri yürütülmektedir.

Karşıyaka Zübeyde Hanım Huzurevi‘nde yaşlılarımızın boş zamanları değerlendirmeleri amacıyla kütüphane, dikiş odası, elişi atölyesi, hobi bahçeleri, spor çalışmaları ve yürüyüş grubu gibi çeşitli olanaklar sağlanmakta, gezi ve eğlenceler düzenlenmektedir.

Karşıyaka Huzurevi Fotoğrafları

 

İzmir Karşıyaka Zübeyde Hanım Huzurevi İletişim Bilgileri

Adres: Zübeyde Hanım Mahallesi. Baş Pehlivan Karaali Caddesi. No: 375. Karşıyaka – İZMİR

Telefon: (232) 363 50 94 – 363 50 92

Dileriz, İzmir Huzurevleri içerisinde bulunan, Karşıyaka Huzurevi hakkındaki detaylı bilgi içeren makalemiz size faydalı olmuştur. İzmir Karşıyaka Zübeyde Hanım Huzurevi ve Yaşlı Bakım Rehabilitasyon Merkezi ile ilgili sorularınız ve yorumlarınızı, aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.
1 Huzurevi Yorumu

Huzurevi İçin Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.


*