Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hacı Rukiye Gazioğlu Huzurevi

Kayseri Kocasinan Huzurevi Nerede, Kalma Şartları, Özellikleri, Adresi, Telefonu, İletişim Bilgileri

Kayseri Huzurevi

Kayseri ili merkezde, “Kocasinan” ilçesinde bulunan; “Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hacı Rukiye Gazioğlu Huzurevi” hakkındaki detaylı bilgiler, huzurevi hizmetleri, kalma şartları, varsa huzurevinin fotoğrafları, adresi, telefonu ve iletişim bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hacı Rukiye Gazioğlu Huzurevi

1990 yılından beri Kayseri Kocasinan‘da faaliyet gösteren “Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hacı Rukiye Gazioğlu Huzurevi” toplamda 200 kişilik kapasiteye sahiptir.

2016 yılı itibarıyle huzurevinde, 4’ü evli çift olmak üzere, 67 bayan ve 93 erkek yaşlı kalmaktadır.

Huzurevi sakinlerinin her türlü ihtiyaçlarına cevap vermeye gayret eden müdürlük bünyesinde; yaşlıların sağlık sorunlarının giderilmesi ve psiko-sosyal durumlarının gözlemlenmesi için sosyolog, psikolog, aile hekimi, hemşire, sağlık memuru, gıda teknikeri ile birlikte 36 kişi temizlik elemanı, aşçı, kasap, berber, çaycı, bahçıvan, güvenlik olmak üzere toplam 52 kişi ile 24 saat 365 gün kesintisiz hizmet verilmektedir.

Huzurevi sakinlerinin ilaç, tansiyon, pansuman vs. takipleri hemşireler tarafından takip edilmekte olup diğer sağlık problemlerinde aile hekimi haftada iki gün kurumda, iki günde Sancaktepe Sağlık Ocağı‘nda hizmet vererek sakinlerimizin sağlık kontrollerini ve muayenelerini yapmaktadır. Gerekli durumlarda yaşlılarımız ilgili hastanelere sevk edilmektedir.

60 yaşın üzerindeki bakıma muhtaç veya sosyal güvencesi olmayan, kimsesiz, özürlü-engelli yaşlılar kuruma başvuruda bulunabilirler. Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur emeklileri ise, kaldıkları yerin özelliklerine göre değişen tek veya çift kişilik oda ücreti ödeyerek huzur evinde kalabiliyorlar.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hacı Rukiye Gazioğlu Huzurevi Hizmetleri:

Yaşlı bireylerimize huzurevinde konaklama ve yemek hizmeti, sağlık kontrolleri, geziler,  sosyal ve kültürel faaliyetler…

Kayseri Huzurevi Fotoğrafları

 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hacı Rukiye Gazioğlu Huzurevi İletişim Bilgileri

Adres: Mithatpaşa Mahallesi. Erkilet Caddesi. No:333. Kocasinan – KAYSERİ

Telefon: (352) 351 30 16 – 351 30 17

Dileriz, Kayseri Huzurevleri içerisinde bulunan Kayseri Huzurevi hakkındaki detaylı bilgi içeren makalemiz size faydalı olmuştur. Kayseri Büyükşehir Belediyesi Hacı Rukiye Gazioğlu Huzurevi ile ilgili sorularınız ve yorumlarınızı, aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.
4 Huzurevi Yorumu

  1. Merhabalar halam var kimsesiz emekli aylığı var yatalak değil ayakta bezi değişiyor sadece oturup gezebiliyor Kayseri Huzurevi’nde kalabilmesi için ne yapmamız gerekiyor

  2. Kayseri Büyükşehir belediyesine ait Erkilet teki huzurevinde kalmak istiyorum emekli sandığı emeklisiyim
    .Hangi durumlarda kalabilirim..

Huzurevi İçin Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.


*