Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi

Bursa Yıldırım Huzurevi Nerede, Kalma Şartları, Özellikleri, Adresi, Telefonu, İletişim Bilgileri

Bursa Huzurevi

Bursa ili, “Yıldırım” ilçesinde bulunan; “Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi” hakkındaki detaylı bilgiler, huzurevi hizmetleri, kalma şartları, varsa huzurevinin fotoğrafları, adresi, telefonu ve iletişim bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi

1974 yılından beri Bursa Yıldırım‘da faaliyet gösteren “Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi” ,ve “Fethiye Dörtçelik Huzurevi”  toplamda 353 kişilik kapasiteye sahiptir.

Mesken – Kaplıkaya Semtinde 1974 yılından beri yaşlılarımıza sıcak bir aile ortamında huzurlu bir yaşam sunan Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi Müdürlüğü, 13 Eylül 1991 yılında hizmete giren 2.Huzurevi ile kapasitesini 100´a yükselterek yıllardır sabit gelirli veya hiç geliri olmayan yaşlılara kucak açarak sıcak bir aile ortamı sunmaya devam etmiştir.

Hayırsever işadamı Mustafa Dörtçelik tarafından finanse edilen ve Büyükşehir Belediyemizin de katkılarıyla 228 yatak kapasiteli Fethiye Dörtçelik Huzurevi‘nin 31 Mayıs 1998 tarihinde hizmete girmesiyle sosyal hizmeti, en iyi şekilde her kesime yaygınlaştırmak amaç haline gelmiştir. Yeni komplekste aileler için süit daireler, tek ve çift yataklı lüks ve normal odalarda bakım hizmeti verilmeye başlanmıştır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi Ana Bina

1.Huzurevi Tesisimiz 1974 yılında hizmete açılmıştır. 60 yatak kapasiteli olan 1. Huzurevi tesisi 3 kattan oluşmakta, her katta yemekhane, dinlenme ve televizyon izleme salonları bulunmaktadır. Tesisteki odalar 3 ve 4 yataklıdır.Bu binamızda günlük özbakım faaliyetlerini tek başlarına yapmakta zorlanan kurum sakinlerimize kalmakta olup bu sakinlerimize hasta-yaşlı bakımı sertifikasına sahip eğitimli personelimiz tarafından 24 saat her türlü bakım hizmeti verilmektedir

Fethiye Dörtçelik Huzurevi

Fethiye Dörtçelik Huzurevi tesisi 31 Mayıs 1998 tarihinde hizmete girmiştir. Bu bina toplam 114 oda- yatak 252 yatak kapasiteli olup tek ve iki yataklı mobilyalı lüks odaları, aileler için suit mobilyalı lüks daireleri, iki ve üç yataklı normal odaları ile sakinlerimize çağdaş huzurevi hizmeti verilmektedir.
Her katta dinlenme-televizyon izleme salonları, konuk odaları ile gazete okuma salonu, kütüphane, mescit ve çay ocağı bulunmaktadır.

Ayrıca 300 kişilik modern yemekhanesi, diğer iki tesise de hizmet veren tam donanımlı mutfağı ile kompleks bir tesis görünümündedir.

60 yaşın üzerindeki bakıma muhtaç veya sosyal güvencesi olmayan, kimsesiz, özürlü-engelli yaşlılar kuruma başvuruda bulunabilirler. Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur emeklileri ise, kaldıkları yerin özelliklerine göre değişen tek veya çift kişilik oda ücreti ödeyerek huzur evinde kalabiliyorlar.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi Hizmetleri:

 Yaşlı bireylerimize huzurevinde konaklama ve yemek hizmeti, sağlık kontrolleri, geziler, el sanatları ve hobi kursları, sosyal ve kültürel faaliyetler…

Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi İletişim Bilgileri

Adres: Ertuğrul Gazi Mahallesi. Huzurevi Caddesi. Yıldırım – BURSA

Telefon: (224) 716 31 07

Dileriz, Bursa Huzurevleri içerisinde bulunan, Bursa Huzurevi hakkındaki detaylı bilgi içeren makalemiz size faydalı olmuştur. Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi ile ilgili sorularınız ve yorumlarınızı, aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.
10 Huzurevi Yorumu

 1. ben yanlız yaşıyorum tek kişilik odada kalmak istıyorum fiyatı ve şartlarınızı bildirirsenix memnun olurum saygılar

  • Merhaba Mahide hanım, huzurevleri ile ilgili direk veya dolaylı bağlantımız yoktur, (224) 716 31 07 numaralı telefonu aradığınızda, Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi yetkililerine ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

 2. Sayın İlgili,
  “Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi” ile ilgili verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim, bir yakınımıza Bursa’da huzurevi arayışı içerisindeyken çok faydalandık ve kendisi için huzureviyle iletişime geçtik.
  iyi çalışmalar dilerim.

 3. Iyi gunler,
  Ben Bursa da devlete ait huzurevinde kalmak isteyen yasli bir bayanim.Nasil basvurabilirim.Bilgi edinmek isterdim.
  Tesekkur ederim.

  • Merhaba Ayten hanım, bizim burada yer alan huzurevleri ile hiçbir bağlantımız yoktur sadece tanıtım amaçlı bilgilerini yayınlıyoruz. Bursa Huzurevinde kalmak ile ilgili merak ettikleriniz hakkında (224) 716 31 07 numaralı telefondan Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi yetkililerine ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

 4. Bursa Huzurevi cok titizlikle hazırlanmış içleri son derece güzel ve bakımlı. Yaslı tek kalan insanlarımıza cok iyi bakım yapılıyor tebrik ederim

 5. Bursa Huzurevi kurum olarak o kadar özenli ve titiz ki davranışları muhteşem sevimli sıcak bir ortam çok beğendiğim taktir ettiğim bir yer.

 6. Çok açıklayıcı ve kalitesi muazzam bakıma muhtaç insanlarin gayet huzurlu şekilde yaşamaları için Bursa Huzurevi’nde dört dörtlük hizmet veriliyor yardım eden destekleyen işadamı Mustafa Bey’e teşekkürler çok iyi bilgi alıp güvencim daha da arttii belediyeye emeklerinize teşekkürler ☺️👏👏

 7. Gerçekten çok titiz bir huzurevi tesislerinden yemekhanesine kadar özenli ve güzel bir yer kapasitesi de gayet iyi

Huzurevi İçin Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.


*