Muğla Fethiye Belediyesi Huzurevi

Muğla Fethiye Huzurevi Nerede, Kalma Şartları, Özellikleri, Adresi, Telefonu, İletişim Bilgileri

Muğla Fethiye Huzurevi

Muğla ili, Fethiye ilçesinde bulunan “Muğla Fethiye Belediyesi Huzurevi” hakkındaki detaylı bilgiler, huzurevi hizmetleri, kalma şartları, varsa huzurevinin fotoğrafları, adresi, telefonu ve iletişim bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Muğla Fethiye Belediyesi Huzurevi Müdürlüğü

2005 yılında faaliyete geçen huzurevine ait binada 34 tane yaşlı odası bulunmakta olup; bu odalardan 5’i tek kişilik oda, 11’i ikişer yataklı Özel Bakım Ünitesi olarak, kalan 19 oda iki kişilik olarak tefriş edilmiştir. Odalarda banyo ve tuvalet bulunmakta olup, tüm yaşlı odaları balkonludur.

Ayrıca Çiftlik Beldesi‘nde 9’u tek kişilik, 5’i iki kişilik oda olmak üzere toplam 19 kapasiteli ek bina da hizmete başlamıştır.

Huzurevi binasında; bir lobi, yaşlıların sosyal ihtiyaçlarına cevap verebilmesine yönelik ara katlarda iki dinlenme salonu, teras katta biri sigara içilebilen iki oyun-dinlenme salonu, bodrum katta da etkinlik salonu bulunmaktadır. Mutfak ve yemek salonu bodrum katta bulunmaktadır. Bodrum kattan terasa kadar işleyen bir sedye tipi asansör ile bir de dört kişi kapasiteli asansör olmak üzere iki asansör çalışmaktadır.

Binanın bahçe düzenlemesi de yapılmış olup, bahçede iki kamelya ile oturma bankları, yürüyüş yolları ve yemekhane karşısında yapay şelale havuzu bulunmaktadır.

62 kişi huzurevi normal bakım bölümünde , 22 kişi ise özel bakım  biriminde özel bakım görenler olmak üzere toplamda 84 kişilik kapasiteye sahiptir.

Muğla Fethiye Belediyesi Huzurevi Hizmetleri:

Huzurevinde, şu anda 25’i kadın 46’ü erkek olmak üzere 71 yaşlı bulunmaktadır. Yaşlılarımızın 23’si ücretsiz, 48’i ücretli yaşlı statüsündedir.

Kuruluşun yaşlıları, eğilimlerine göre gerek lobide gerekse teras katta yer alan kitaplıklardan yararlanabilmekte, isteyen yaşlımız bodrum katta yer alan resim ve etkinlik salonunda seramik boyama, resim gibi etkinliklere katılabilmektedir.

Ayrıca isteyen yaşlılarımız bahçede sebze, çiçek, ağaç dikme ve yetiştirme çalışmaları yapmaktadır.
Yaşlılarımızın sağlık sorunlarının çözümü ve sağlık kontrollerinin yapılması için haftada bir sağlık ocağından doktor gelmektedir.

İleri yaşlılık ya da hava koşulları nedeniyle şehre-gezmeye gidemeyen yaşlılarımız Müdürlükçe organize edilen ziyaretçi kabulleriyle mutlu olmaktadırlar.

Ayrıca ana hizmet binasında altı kişi kapasiteli gündüzlü yaşlı bakım hizmeti sunulması planlanmaktadır.

Muğla Fethiye Belediyesi Huzurevi İletişim Bilgileri

Adres: Foça Mahallesi. 1408. Sokak. No.2. Fethiye – MUĞLA

Telefon: (252) 613 67 19

Dileriz, Muğla Huzurevleri içerisinde bulunan, Fethiye Huzurevi hakkındaki detaylı bilgi içeren makalemiz size faydalı olmuştur. Muğla Fethiye Belediyesi Huzurevi ile ilgili sorularınız ve yorumlarınızı, aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.
İlk Huzurevi Yorumunu Siz Yapın

Huzurevi İçin Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.


*